whatsap

Acil Ortopedi Nedir?

Acil Ortopedi kemik kırıkları, el ve kol kesikleri ve uzuv kopmaları ile ilgilenen bir branştır.Acil ortopediyi poliklinikten ayıran fark acil bir durum sebebiyle oluşan bir problemin giderilmesidir.Örneğin trafik kazası nedeniyle oluşan bir açık kırık acil ortopedinin alanıdır.Sizde Acil Ortopedik sorunlarınızda Op.Dr.İbrahim Mustafa ÇİMEN ile sitemizde bulunan iletişim kanallarından iletişime geçebilirsiniz.

Acil Ortopedi Ameliyatlarından bazıları şunlardır.

Acil El Cerrahisi (Mikrocerrahi) Nedir?

El Cerrahisi el ve kollarda travma yada kesici delici aletlerle yaralanma sonucu damar, sinir ve tendonlarda oluşan hasarları onaran bir branştır.

Bizlere El Cerrahisi ihtiyacı ile başvuran hastalarımızı acil serviste detaylı olarak muayene ederek oluşan hasarın damar,sinir yada tendonlardan hangisi yada hangilerinde olduğunu tespit etmekteyiz.El cerrahisi mikrocerrahi yöntemiyle yapılan ameliyatlar olması nedeniyle ameliyat süresi ve iş yükü açısından ekstra çaba gösterilen ameliyatlardır.Bu nedenle bize el cerrahisi problemleriyle başvuran hastalarımızın mümkün olan en kısa sürede tanılarını koyup ameliyat sürecini başlatmaktayız.

El Cerrahisi alanında Op.Dr.İbrahim Mustafa ÇİMEN birçok ameliyatı başarı ile tamamlayarak hastalarımızın mümkün olan en iyi seviyede iyileşmelerini sağlamıştır.Sizde yaptığımız el cerrahisi ve diğer ameliyatlarımızı sosyal medya kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Acil Kemik Kırıkları-Travmalar

Kemik kırıkları oluşum şekline kırığın durumuna ve hastanın fizyolojik durumuna göre acil olarak müdahale edilmesi gerekebilir.Acil Kemik kırıklarına açık kırıkları ve parçalı kırıkları örnek verebiliriz.Op.Dr.İbrahim Mustafa ÇİMEN de Acil kemik kırıklarına ilk müdahale yapıldıktan sonra hastalarını acil şartlar çevçevesinde aynı gün veye gece ameliyata alabilmektedir.İletişim kanallarımız whatsapp ve telefon numaramız 05304236462 dir.

Acilinde Ortopedi Olan Hastaneler

Op.Dr.İbrahim Mustafa ÇİMEN ve ekibi 24 saat acil vakalarda hizmet vermekle birlikte gece polikliniği mevcut değildir.Acil Durumlarda bize ulaşmak için sitemizde bulunan iletişim kanallarını 24 saat arayabilirsiniz.

Hayatımızın en önemli gerçeği sağlıktır. Op. Dr. İbrahim Mustafa Çimen

Sık Sorulan Sorular

  • Ortopedi Acil neye bakar?

    Ortopedi Acil yaşam fonksiyonlerını etkileyebilecek kırıklar, damar kesileri, sinir kesileri, uzuv kopmaları gibi durumlarda hizmet vermektedir.

  • El Cerrahisi, Mikrocerrahi nedir?

    El cerrahisi el kol ve ayaklarda oluşan damar sinir yada tendonlarda meydana gelen fonksiyon kayıplarına müdahale edebilen cerrahi bir birimdir.

  • Kemik Kırıklarına Hemen Müdahale Gerekir mi?

    Kemik kırıklarına acil müdahale (cerrahi) edilmesi gereken durumlar; kırığın açık kırık olması ve bölgesine göre değişiklik göstermekle birlikte hastanın konforu için en kısa sürede ameliyata alınmalıdır.